UČENICI OBILJEŽILI SVJETSKI TJEDAN SVEMIRA

Svjetski tjedan svemira od 4. do 10. listopada, u OŠ Gradac obilježen je brojnim aktivnostima.  Valja napomenuti posebnu vezu naše škole i svemira budući da Dan škole slavimo Dan Sunca, a Sunce je dio i loga i mota škole. Niži razredi su nakon zajedničkog gledanja edukativnih filmova i ostalih aktivnosti koje su provodili u svojim razredima na temu Sunčevog sustava, održali natjecanje u znanju iz ovog područja. Kroz brojne igre na temu svemira, koje su za njih pripremile učiteljica Ranka Radoš i psihologinja Branka Perić, pokazali su znanje stečeno tijekom ovog tjedna. Igre su bile tematske i uključivale su slaganje puzzla, igru asocijacija, otkrivanja tajanstvenih slika, „veliki prasak“ i kviza. U pojedinim igrama su sudjelovala po dva predstavnika razreda, koji su se za to izborili kroz prethodna natjecanja provedena u svojim razredima, a u ostalima cijeli razredi. U konkurenciji pojedinačnih igara najbolji su se pokazali predstavnici PO Brist, zatim učenici 4. i 3. razreda OŠ Gradac. Učenici će biti nagrađeni odlaskom u Makarsku zvjezdarnicu. U igrama u kojima su sudjelovali cijeli razredi pobijedio je 1. razred OŠ Gradac te odnio skupnu nagradu – društvenu igru za svoj razred.

Nizom aktivnosti učenici viših razreda OŠ Gradac i PŠ Drvenik u organizaciji nastavnika Sanje Šutić, Marine Longin, Anke Kosović i Antonija Porobije na zabavan i kreativan način su aktivno sudjelovali u istraživanju našeg planeta Zemlje i svemira.

Sudjelovale su u obilježavanju Svjetskog tjedna svemira u organizaciji World Space Week Asocijacije, najveće svjetske obrazovne organizacije povezane sa svemirom čime su su pridružile nizu drugih škola i organizacija diljem svijeta.

Aktivnosti organizirane u višim razredima bile su::

• Istraživanje planeta samostalnim radom učenika i prezentacija radova
  • Izrada PowerPoint prezentacije na temu svemira
  • Izrada modela svemirske letjelice od papira
  • Izrada trodimenzionalnog modela izvanzemaljca
  • Istraživanje povijesnih ličnosti povezanih sa svemirom
  • Povijest letova u svemir
  • Filmski maraton – učenici su pogledali dva filma svemirske i znanstveno fantastične tematike Gravity i E:T.
  • Organizirali smo promatranje zvjezdanog neba sa teleskopom
  • Proveli smo natječaj za najbolju znanstveno fantastičnu priču na kojemu je pobijedila učenica Nadija Mirko kojoj je i uručena prigodna nagrada
  • Tematski smo uredili školske panoe i učionice

Učenici su pokazali veliki interes i zajedno smo proveli zabavan, zanimljiv i poučan tjedan!

Zahvaljujemo svim učenicima i njihovim učiteljicama na uložnom trudu, a najboljima čestitamo!

SLIKE

objavio: Koni Bulfon   datum: 14. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »