Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Od 18-og do 20-og. ožujka 2018. godine u sklopu projekta “Posjet učenika osmih razreda Vukovaru” koji uključuje sve učenike osmih razreda osnovnih škola u Republici Hrvatskoj, ove je školske godine sudjelovalo 8 učenika osmog razreda naše škole u pratnji razrednika Antonia Porobije.

Tijekom trodnevne terenske nastave u organizaciji Javne ustanove “Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar”, učenici su učili o vukovarskoj tragediji i Domovinskom ratu uopće te o značenju pojedinih akcija i operacija u obrani suvereniteta Republike Hrvatske.
Prvi dan proveli smo u putu, te na kraju dana bili smješteni u hostel, te upoznali se s učenicima drugih škola. Program obilaska krenuo je drugog dana u jurarnjim satima, pa su naši učenici posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture. Poslije ručka poslušali su predavanja “Domovinski rat” i “Bitka za Vukovar”, a nakon večere organizirana je za sve učenike disko-večer u diskoteci Quo Vadis gdje su se naši učenici mogli upoznati i družiti s učenicima iz drugih škola koji su u to vrijeme također sudjelovali u projektu.

Trećeg dana učenici su posjetili memorijalne lokacije na širem području grada Vukovara. Dan je započeo obilaskom izložbenih prostora Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, a nakon toga Spomen-doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti.

Slijedio je posjet Mjestu sjećanja – Vukovarska bolnica `91., Memorijalnom groblju žrtava Domovinskoga rata, Masovnoj grobnici Ovčara te vukovarskom vodotornju, simbolu stradanja i otpora grada i na kraju obilasku vojarne.

Posjet učenika osmih razreda Vukovaru završio je predavanjem “Škola mira” i kvizom znanja za sve učenike, nakon kojeg smo krenuli svojim kućama s nezaboravnim uspomenama.

objavio: Antonio Porobija   datum: 26. 3. 2018.

« Ožujak 2024 »