NAGRAĐENI GRAČKI PRVAŠI RECIKLASIČARI

Učenici našeg prvog razreda sudjelovali su u ekološkom edukativno-glazbenom natječaju za učenike osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj „Reciklasičari za ljepšu našu“ Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost u suradnji s Ministarstvom zaštite okoliša i energetike. Natječaj se provodio kao jedna od aktivnosti uspostavljanja cjelovitog sustava gospodarenja otpadom u Hrvatskoj, s ciljem edukacije djece i mladih o važnosti očuvanja prirode, recikliranja i pravilnog postupanja s otpadom. Zadatak se sastojao od osmišljavanja i izrade glazbenih instrumenata korištenjem različitih vrsta otpada te izvođenja glazbenog nastupa na istima.

Učenici su pokazali velik interes i uložili trud i kreativnost radeći na zadatku u okviru nastave glazbene i likovne kulture te prirode i društva te na dodatnoj radionici. Otkrili su vrijednosti koje skrivaju stvari namijenjene za otpad kao i mogućnost osobnog doprinosa u sprječavanju nepotrebnog stvaranja otpada.

Ocjenjivačko povjerenstvo odabralo je 30 najboljih radova koje će  nagraditi ekološkom edukativno-glazbenom radionicom. Među odabranim radovima je i „Zaljubljena žaba“ – GLAZBENI NASTUP NAŠIH PRVAŠA pod mentorstvom učiteljice Ranke Radoš koji je i MEĐU TRI RADA KOJA SU DODATNO IZDVOJENA I NAGRAĐENA JEDNODNEVNIM IZLETOM I POKLON VREĆICOM.

Pogledajte fotografije procesa izrade instrumenata  i video snimku glazbenog nastupa.

objavio: Koni Bulfon   datum: 7. 6. 2018.