OBAVIJEST O POČETKU NOVE ŠKOLSKE GODINE 2020./2021.

Dragi učenici i poštovani roditelji,

bliži se početak još jedne školske godine koja nam donosi puno novog te potrebu našeg prihvaćanja i prilagođavanja tome.

S obzirom na epidemiološku situaciju, a kako bi  što je više moguće zaštitili zdravlje naših učenika, nastavu započinjemo uvažavajući sve preporuke MZO i HZJZ. Premda je bilo predviđeno, uobičajenog prijema prvaša u škole ove školske godine neće biti. Prvi nastavni dan je u ponedjeljak, 7. rujna 2020. te će se na taj dan nastava za učenike nižih razreda  održati prema sljedećem rasporedu:

OŠ Gradac

2., 3.  i 4. razredi: 8. 10h (2. i 3. raz. - ulaz iza škole pokraj stepenica za gornji kat; 4. raz. - ulaz iza škole na kraju hodnika)

1. razred: 8. 30 sati (glavni ulaz)

Područna škola Drvenik

2., 3.  i 4. razredi: 7. 30  (2. i 3. raz. – sporedni ulaz; 4. raz. – glavni ulaz)

1. razred: 9 sati (glavni ulaz)

Područna škola Brist

2. i 3.  razredi: 8 sati

1. razred: 9. 30 sati

Učitelji su pripremili udžbenike za svoje učenike koji će ih dočekati prvi dan u školi i koje će roditelji prvašića i svi ostali učenici isti dan preuzeti. Prvašići u školu dolaze u pratnji jednog roditelja do ulaznih vrata gdje ih dočekuju učiteljice i vode do njihovih učionica. Učenici trebaju u ponedjeljak ponijeti torbu u koju će staviti  udžbenike i pernice s drvenim bojicama.

Učenici viših razreda OŠ Gradac dužni su doći u školu u 7:55 sati u ponedjeljak, a učenici PŠ Drvenik u 7:30 sati.

Autobus iz Zaostroga za Drvenik polazi u 6,50 sati, a autobus s Kapeći za Gradac polazi u 7,10 sati.

Nastava će trajati 3 školska sata.

Učenici trebaju donijeti školske torbe kako bi preuzeli udžbenike.

Inače, nastava će biti organizirana u skladu s Uputama HZJZ-a za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021. od 24. kolovoza 2020.
(poveznica)

kao i Modelima i preporukama za rad u uvjetima povezanim s COVID-19 Ministarstva znanosti i obrazovanja RH (odnosno, mogućnostima Škole).
(poveznica)

• Roditelji učenika od 1. do 4. r. dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu, a učenici od 5. do 8. r. samostalno kod kuće prije nastave mjere tjelesnu temperaturu.  U slučaju povišene tjelesne temperature (više od 37,2), učenik ne dolazi u školu već se javlja izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi eventualne odluke o testiranju i liječenju djeteta.
  • Molimo da svi učenici viših razreda prvog dana sa sobom ponesu svoju zaštitnu masku. U školi će svaki učenik dobiti po 2 platnene maske.
  • Roditelji ne ulaze u školu, a učenike ne upućuju prerano u školu (10 minuta prije početka nastave). Prilikom dovođenja i odvođenja djece roditelji zadržavaju distancu od najmanje 1,5 m u odnosu na druge roditelje i djecu.
  • Učenika u školu ne smije dovoditi roditelj koji je bolestan, ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje) te ako ima izrečenu mjeru samoizolacije.
  • Učenici u školu ulaze na obilježene ulaze te koriste WC koji je namijenjen učenicima pojedinog razreda.
  • Učenici dolaze u školu sa svojom školskom torbom te svoju opremu i školski pribor ne dijele sa drugim učenicima.
  • Učenik učionicu u kojoj boravi smije napustiti samo u slučaju odlaska na toalet, pranje ruku ili izlaska u dvorište škole radi velikog odmora i aktivnosti na otvorenom (TZK) i to isključivo na način da se ne miješa s učenicima iz drugih razrednih odjeljenja. Za vrijeme malih odmora učenici ostaju u svojim učionicama.
  • Po završetku nastave učenici se ne smiju zadržavati u krugu škole.
  • Molimo roditelje čija djeca spadaju u izrazito vulnerabilnu skupinu, o čemu potvrdu izdaje školski liječnik, o tome obavijeste školu.

Poštovani roditelji, o svim novostima i daljnjim postupcima bit ćete pravovremeno obavješteni.

Sretan početak nove školske godine svim učenicima i djelatnicima!

objavio: Antonio Porobija   datum: 3. 9. 2020.