eTwinning oznake kvalitete

Novu nastavnu godinu započinjemo lijepim vijestima: dva eTwinning projekta nagrađena oznakom kvalitete!

Riječ je o projektima "In verschiedenen Sprachen" i "Ich kann Deutsch!" koje je profesor Josip Jelčić provodio prošle školske godine s tadašnjim učenicima šestih i sedmih razreda OŠ Gradac i PŠ Drvenik.

Više o projektima možete pročitati pod "opširnije".

Projekt "In verschiedenen Sprachen" proveden je povodom Europskoga dana jezika (26. rujna). Tijekom rujna i listopada 2019. učenici šestoga razreda upoznali su različite europske jezike. Uz to što su se okušali u govornoj i pisanoj komunikaciji na stranim jezicima, našli su se i u ulozi učitelja jer su za projektne partnere izradili pisane i videomaterijale s osnovama hrvatskoga jezika. Sudjelovali su u videokonferenciji s projektnim partnerima, izradili plakat, razglednice i online rječnik i elektroničku knjigu (dostupna na poveznici: https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/5/55/755/90755/files/b21080b5d.pdf).

Više o projektu: https://twinspace.etwinning.net/90755/pages/page/666327

Učenici sedmih razreda znanje njemačkoga jezika usavršavali su radom na projektu "Ich kann Deutsch!". Projektne aktivnosti pratile su nastavni plan i program, a učenici su radili samostalno, u parovima i u grupama. Pritom su surađivali s vršnjacima iz Poljske, Turske, Italije, Češke i Grčke. Projektni su zadatci uključivali pisanje i razmjenu pisama, crtanje obiteljskih stabala na temelju opisa učenika, izradu prezentacija o svom mjestu, svojim hobijima i sl. Prelaskom na nastavu na daljinu projekt je zaustavljen, no njegova je kvaliteta ipak prepoznata.

Oznaka kvalitete dodjeljuje se projektima za pedagošku inovaciju i kreativnost, integraciju u školski kurikulum, komunikaciju i suradnju između partnerskih škola te kreativnu uporabu IKT-a.

Ovo je konkretno priznanje učenicima i školi za visoku razinu rada na eTwinning aktivnostima. Za učenike, ovo je poticaj i nagrada za uloženi trud, a za školu javno priznanje predanosti kvaliteti i otvorenosti prema suradnji na europskoj razini, te dokaz da nam oznaka eTwinning škole nije dodijeljena bez pokrića.

Čestitamo učenicima i voditelju projekata!

objavio: Autorizirani korisnik iz druge škole   datum: 22. 9. 2020.