Ćakulamo i ove godine

Povodom Mjeseca hrvatske knjige svi učenici razredne nastave 18. listopada posjetili su Općinsku knjižnicu „Hrvatska sloga“. Knjižničarka Mandalena  je kroz razgovor i igru s učenicima ukazala na važnost čitanja koje nam pruža zabavu, ali i omogućuje stjecanje informacija i znanja, bogaćenje rječnika, usvajanje humanih i moralnih vrednota. Učenici prvog razreda i ove godine dobili su pravo na besplatnu članarinu.

U drugom dijelu posjeta održana je „Ćakulaonica“ u kojoj su sudjelovali 1, 3. i 4. razred OŠ Gradac, PŠ Brist, PŠ Zaostrog i 3. i 4. razred PŠ Drvenik. „Ćakulaonica“ je radionica  kojom se pridonosi očuvanju zavičajnog govora kao važnog dijela zavičajnog identiteta, a osmišljavaju je i organiziraju već četvrtu godinu knjižničarka Mandalena i učiteljica Ranka. I ove godine ćakulanje su započele baba Kate i mala Kate (likovi uvodnog igrokaza), a rado su im se pridružili svi učenici. Kroz igru i natjecanje, uz pomoć babe Kate i male Kate, knjižnicom su se orile zavičajne riječi i puno smijeha. Ćakulanje se nastavlja i ovaj tjedan, ali ne samo u našoj školi. „Ćakulaonica“ ove godine kreće na gostovanja u susjedne škole. Ne sumnjamo da će i njihovi učenici rado ćakulati.  Sve to obećava da će finalno natjecanje ove godine, uz goste iz susjednih škola, biti još uzbudljivije i veselije. A do tada „ćakulajmo“ svi, u školi, u domu, na ulici  i u svakom kutku dragog nam zavičaja.

objavio: Koni Bulfon   datum: 23. 10. 2017.