Završena ovogodišnja ćakula

Nakon gostovanja  Ćakulaonice u susjednim mjestima, u našoj školi održano je finale u kojem su sudjelovali predstavnici OŠ "Ivo Dugandžić-Mišić" Komin s mentoricom Jelenom Oršulić , OŠ fra Ante Gnječa Staševica s mentoricom Mirelom Dropulić , OŠ „Vladimir Nazor“ Ploče s mentoricom Selmom Oršulić i OŠ Gradac s mentoricom Mirelom Penava Giljević. Pjesmom i stihovima učenici prvog razreda naše škole iskazali su dobrodošlicu prisutnima, a pridružile su im se i najdraže gošće Ćakulaonice, baba Kate i mala Kate.

Natjecateljski dio pokazao je odličnu pripremljenost i pozitivan natjecateljski duh svih četiriju ekipa. Iz igre u igru redale su se drage nam zavičajne riječi i pribrajali  „punti“ svim ekipama. Prvo mjesto osvojila je ekipa iz Komina kojoj je uručena i mala nagrada. Zanimljivo je bilo i nadmetanje u igri „Piljaka“ za koju su učenici također pokazali velik interes pa možemo s pravom reći da smo je izvukli iz zaborava. Predstavnik naše škole bio je Mateo Pećar iz PŠ Brist, a najuspješniji je bio učenik Leon Šunjić iz Staševice koji je za svoju vještinu i nagrađen. Svim učenicima i mentorima uručena su priznanja za sudjelovanje na natjecanju Ćakulaonica 2017.

Nakon Ćakulaonice uslijedilo je ćakulanje malih i velikih sudionika natjecanja koje su zasladili domaći slatkiši  za čiju se  izradu, uz djelatnice naše škole, posebno zahvaljujemo mamama naših četvrtaša.

Čast nam je što smo ove godine imali priliku ugostiti u našoj školi učenike iz susjednih škola i njihove mentore i zahvaljujemo im što su se pridružili našoj Ćakulaonici.

Završena je još jedna Ćakulaonica,

ćakulati nastavljaju gračka i susidna dica.

Pogledajte slike                                                                                                                                               učiteljica Ranka Radoš

objavio: Koni Bulfon   datum: 8. 11. 2017.

« Ožujak 2024 »