Veliki uspjeh naših informatičara

Ranije smo izvještavali kako ove godine na školskom natjecanju iz informatike sudjelovalo veći broj učenika nego što je bio slučaj prijašnjih godina. Veći interes i veći broj nadarene djece za programiranje ove godine značio je kako i samo sudjelovanje na školskom natjecanju uspjeh, jer biti među najboljima u jednoj školi nije mala stvar. Nakon školskog natjecanja stigla je vijest iz županije da čak naših šest učenika zadovoljava minimalni prag za odlazak na županijsko natjecanje, čime smo ove godine imali najviše predstavnika. Na županijsko natjecanje otišli smo u Split 09.02. bez velikih očekivanja, ali s nadom da možemo ostvariti dobar rezultat.
Ovih dana dobili smo rezultate koji su premašili naša očekivanja i ispunili našu nadu.
U kategoriji šestog razreda naše dvije učenice Maria Bartulović i Lara Miošić podijelile su prvo mjesto u županiji, a u kategoriji petog razreda naša učenica Lucija Šutić ostvarila je izvrsno treće mjesto.
Velike čestitke svim natjecateljima na sudjelovanju i što su ostvarili zavidne rezultate u županiji i predstavili našu malu školu u lijepom svijetlu. Kad se podsjetimo da naša škola pripada drugoj najnaseljenijoj županiji (nakon grada Zagreba), županiji koja ima 16 gradova i preko 360 naselja, rezultat zvuči još i bolje.
                                               slika županijskih natjecatelja

objavio: Antonio Porobija   datum: 14. 2. 2018.