Pretežno vedro

U suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, Službom za mentalno zdravlje, naša škola je sudjelovala u izboru najboljeg plakata u okviru projekta “Plakati za dušu”. Plakati su nastali povodom različitih projektnih aktivnosti Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije/Službe za mentalno zdravlje, s ciljem zaštite i unapređenja mentalnog zdravlja djece i mladih te poticanjem borbe protiv svih oblika ovisnosti.

Posebnost izbora u našoj školi bio je u tome što zbog nedostatka prostora nismo mogli ugostiti putujuću izložbu, nego smo plakate izabirali prelistavajući digitalni katalog ove izložbe. Pri tome smo na umu imali vizualnu vrijednost plakata te kvalitetu prenošenja poruke. Nakon prebrojavanja glasova, pobijedio je plakat SVIT MORA ZNAT OVO TRIBA STAT, koji je svojom snažnom porukom osvojio najviše simpatija naših učenika.

Učenik 5. razreda svoj izbor ovoga plakata je ovako komentirao: „Meni se jako sviđa slogan SVIT MORA ZNAT OVO TRIBA STAT. Pogotovo zato jer je pisan na dalmatinskom dijalektu kojim i ja govorim. Tim dijalektom govore i hajdukovci, a ja sam jedan od njih.“

Evo još nekih komentara naših učenika:

„Sviđa mi se plakat Điraj zdravo jer poruka ne djeluje jako ozbiljno, vesela je, a ipak nas upućuje da živimo zdravo.“

„Sviđa mi se slogan SVIT MORA ZNAT OVO TRIBA STAT jer ga se lako može zapamtiti jer se rimuje.“

„Sviđa mi se slogan JEDAN POVEZANI SVIJET jer mi se sviđa kada vlada zajedništvo.“

„Sviđa mi se slogan OKLEN SI DITE? jer je tako karakterističan za moj kraj. Podsjeća me na moje djetinjstvo i često ga čujem.“

„Sviđa mi se slogan I PAD JE LET, kao i ilustracija. Govori nam da možemo pasti, ali uvijek i nastaviti dalje.“

„Sviđa mi se Čista srida jer ljudi previše puše pa barem da jedan dan budu čisti.“

„Sve je u glavi – tu uzrečicu često čujem doma.“

objavio: Koni Bulfon   datum: 5. 3. 2018.

« Ožujak 2024 »