MBOT – STEM EDUKACIJSKI ROBOT SET

Što je mBot ?

mBot je cjelokupno rješenje za vaše dijete koji daje praktično iskustvo u programiranju, elektronici i robotici. Rad s mBot robot setom inspiriran je Scratch 2.0. programom kojeg možete povezati s mBot uređajem koristeći Bluetooth ili 2.4GHz wireless modul. Ovaj jednostavan za sastavljanje mBot edukacijski robot set pruža neograničene mogućnosti da djeca nauče STEAM (znanost, tehnologiju, inženjering i matematiku).

Makeblock se udružio s Arduinom - vodećom open-source hardverskom platformom u edukacijskoj i maker zajednici. Predstavljen je mBot – edukacijski robot set, kojemu Arduino predstavlja srce programa. Suradnjom se želi STEM (znanost, inženjering, elektronika, matematika) obrazovanje podići na višu razinu.

mBot – edukacijski robot set je cjelokupno rješenje za početnike kako bi stekli osnovna iskustva u programiranju, elektronici i robotici.

Kompaktan, ali složen.

Sadrži 38 sastavnih dijelova koji se mogu složiti u 20 minuta, a jedinstveno obojani RJ25 priključci za žice osiguravaju Vam više vremena za programiranje i kreativnost.

Učenici šestog i osmog razreda na satu matematike uspješno su sastavili i programirali mBot što je tek početak u njihovom svijetu STEM-a.

Ivona Čepić, prof.

objavio: Koni Bulfon   datum: 6. 3. 2018.