Terenska nastava šestaša u Omiš i Split

Radmanove mlinice i Split 27.03.2012. posjetili su naši šestaši iz Gradca i Drvenika sa nastavnicama Mirjanom Divić i Sanjom Šutić. Vožnja je za njih kratko trajala, jer se pjesma cijelim autobusom zaorila.

Stigavši u Omiš na pješčanu plažu su pohodali i u brod za Radmanove mlinice se ukrcali. Vidjevši živi svijet Cetine naučili su puno o riječnom priobalju.

Prezalogajili su i krenuli u obilazak prekrasnih mlinica. Pođoše u autobus zbog radova na tunelu koji se zatvarao u 12:00. U Split su veselo krenuli,a tamo još veselije pojeli svoje sendviče i sočne hamburgere. Prirodoslovni muzej koji su posjetili nakon toga, svima se svidio.“Tajne Jadrana „  i „Ptice močvarnice“  nitko nije odbio pogledati. Radionicu sa školjkama rado su odradili i u zoološki vrt se uputili. Dok su se uz Marjan po visokim stepenicama penjali, jako su se umorili. Brojne životinje vidješe, a najviše im se dojmio zanosni paun sa svojim svadbenim plesom. Napustivši zoološki vrt krenuše u City Centar One. Shoppinga i ludovanja nije nedostajalo, a ni kokica koje su film učinile još boljim. Film pod nazivom „Neka Bolji Pobijedi“ sve je zadivio i pošteno nasmijao. Na kraju su se sretno uputili ka svojim kućama sa puno novih uspomena (i majica,haha)!

Rea Andrijaševi i Vania Viskić

objavio: Koni Bulfon   datum: 30. 3. 2012.