Ekološka akcija "Zeleni korak"

Učenici OŠ Gradac uključili su se u GREEN CITY PROJEKT, koji ima za zadaću senzibilizirati širu javnost za ekološki osviješteno djelovanje. U cilju obilježavanja UN-ove Međunarodne godine šuma i senzibiliziranja javnosti po pitanju očuvanja okoliša, na nivou države provodi se akcija ZELENI KORAK - prikupljanja starog papira i plastičnih vrećica po osnovnim školama u Republici Hrvatskoj.

˝Zeleni korak˝ je ekološka akcija prikupljanja starog papira i plastičnih vrećica u osnovnim i srednjim školama diljem Hrvatske, koja za cilj ima osvijestiti naše najmlađe o važnosti ekologije te ih potaknuti na aktivno sudjelovanje u zaštiti prirode. Škole koje prikupe najviše materijala dobivaju puni iznos otkupa prikupljenog materijala i nagrade sponzora te posebna priznanja.

RAZDOBLJE SKUPLJANJA STAROG PAPIRA I VREĆICA - Sve škole će stari papir i vrećice moći skupljati od primitka službene obavijesti pa sve do 25.04.2012. godine.

Akcija će se provoditi na nivou razrednih odjela. Učenici naše Škole pozivaju građane s područja naše škole da se uključe u ovu akciju i pripreme stari papir i plastične vrećice koji mogu donijet  u škole ili obavijestiti učenike koji će preuzeti sakupljene količine papira i vrećica.

Svima koji se uključe u ovu akciju unaprijed zahvaljujemo.

objavio: Koni Bulfon   datum: 30. 3. 2012.