Božićne aktivnosti u našoj školi

Početkom mjeseca prosinca započele su adventske aktivnosti u našoj školi. U okviru Učeničke zadruge „Škatula“  organizirane su kreativne radionice učenika viših razreda i učenika trećeg razreda  na kojima su u ugodnoj atmosferi, uz prigodnu glazbu i bogatstvo kreativnog materijala, nastali božićni i novogodiđšnji ukrasi suradnjom učenika, roditelja i nastavnika. Jedan dio asortimana poslužio je za predstavljanje naše zadruge na Božićnom sajmu u Zadvarju. Adventske aktivnosti nastavljene su uređenjem školskog prostora. Nastavnica LK Ivana Glibota Pandžić i učiteljica Sanja Veža prigodno su ukrasile školski prostor radovima učenika prvog, drugog i viših razreda. Tako je škola zasjala novim sjajem nadolazećih praznika u kojima smo danima uživali. Naši učenici iskazali su svoju kreativnost i izvan školskih prostorija. Tako su učenici trećeg razreda zajedno s malim prijateljima iz Dječjeg vrtića Gradac okitili božićno drvce u mjestu ukrasima koje su sami izradili. Adventske aktivnosti u našoj školi završile su božićnom priredbom na kojoj su nam se pridružili i učenici PŠ Brist i prodajnom izložbom naše školske zadruge. Bilo je tu prigodnih stihova, božićnih melodija, glume, šarenih ukrasa, lijepih želja, veselja, a povrh svega obilje zajedništva naših učenika, djelatnika i roditelja koji su nas počastili svojim prisustvom. Ovim aktivnostima priveli smo prvo polugodište kraju i krenuli u svoje domove poneseni melodijom koju je otpjevao naš školski zbor:

Božić dolazi s najljepšim pjesmama,
Božić dolazi tiho na prstima,
Neka noćas ljudi svi budu sretniji,
Budu sretni svi.

FOTOGRAFIJE

objavio: Koni Bulfon   datum: 2. 1. 2020.