Školsko natjecanje informatika i tehnička kultura

Početak drugog polugodišta svake godine rezerviran je za školska i županijska natjecanja. Među prvima je školsko natjecanje iz informatike, koje je održano 24.01.

Ove godine na školskom natjecanju sudjelovalo je šest učenika. Izašli su u tri kategorije za 5., 6. i 7. razred. Učenici su imali 3 zadatka u kojima su uz vještinu programiranja u programskom jeziku LOGO morali riješiti zadane probleme unutar 120min.

Učenici koji su predstavljali našu školu u kategoriji 5. razreda su: Tomislav Oberan i Karlo Borić, te njihove malo starije kolege u kategoriji 6. razreda: Matea Mušan i Laura Nedić i u 7om razredu Lucija Šutić i Lara Šutić.

Učenici iz 5og i 7og razreda pozvani su na županijsko natjecanje, a učenicama 6og razreda malo je nedostajalo za poziv na Županijsko natjecanje koje će se održati u Splitu 14.02. (petak).

Dana 05.02. održano je još jedno natjecanje iz tehničke kulture na kojem je ove godine sudjelovalo 5 učenika iz dva razreda koji su osim znanja testiranog ispitom trebali pokazati i vještinu izrađivanja praktičnog rada na zadanu temu.

U petom razredu natjecali su se Mateo Pećar i Karlo Borić, a ovaj put uspješniji je bio Mateo kako u ispitu tako i u praktičnom radu. U 6om razredu sudjelovale su tri učenice Anđela Andrijašević, Laura Nedić i Ana Jurec. Anđela je najbolje riješila ispit, ali nije uspjela zadržati prednost u praktičnom radu, tako da se tijesna borba vodila između Laure i Ane koje su jednako riješile ispit, a u praktičnom radu također su bile vrlo izjednačene, pa su presudile nijanse i doza sreće koja je otišla ovaj put na Aninu stranu.

U trenutku ove obavijesti nemamo službene pozive za županijsku razinu iz tehničke kulture, a učenici o eventualnom prolasku na višu razinu biti će pravodobno obavješteni. Županijsko natjecanje održat će se u Splitu. 06.03. (petak).
Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju u natjecanjima i želimo im puno uspjeha u sljedećim izazovima.

objavio: Antonio Porobija   datum: 5. 2. 2020.

« Ožujak 2024 »