Dan ružičastih majica u PŠ Brist

U sklopu e Twinning projekta Sigurnim korakom u školu 1, ove godine smo se priključili obilježavanju Dana ružičastih majica.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a nositelj projekta na razini naše države je Centar za edukaciju i prevenciju nasilja . Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

Dan smo obilježili predavanjem na temu prevencije vršnjačkog nasilja , slušanjem priče Juha od bundeve koju su čitali i ilustrirali naši mali prijatelji , igranjem escape game igre te kviza vezanog uz priču kojeg su nam pripremile učiteljice uključene u projekt. Na kraju smo napisali recept za našu Juhu prijateljstva: 2 jušne žice ljubavi, velika čaša povjerenja, 3 jušne žlice iskrenosti, 1 žica mira, prstohvat ludosti, 2 jušne žlice igre, pola kila smijeha. Dobro promješajte, skuhajte i konzumirajte svaki dan, da  postanete  dobri prijatelji kao mi. Svima želimo dane ispunjene ljubavlju i prijateljstvom! I zapamtite: #NasiljePrestajeOvdje!

Slike pogledajte klikom na opširnije

objavio: Perica Šutić   datum: 2. 3. 2020.

« Ožujak 2024 »