Seminar prof. dr. sc. Tomislava Ivančića u Novoj Gradiški: „Učitelj pred izazovima novoga vremena“

Djelatnici naše škole su prisustvovali seminaru uglednog profesora Tomislava Ivančića koji se održao 5. svibnja u Novoj Gradiški. Zaista aktualna tema samog seminara, kao i sami predavač, ponukali su nas da prijeđemo oko 600 kilometara (u jednom smjeru!) do Nove Gradiške.

Nakon srdačnog i pomalo emotivnog ispraćaja dijela djelatnika koji nam se nisu mogli pridružiti na putu, krenuli smo prema Zagrebu gdje smo prenoćili prvu večer. Rano ujutro idućeg dana krenuli smo prema Novoj Gradiški na sami seminar. Nakon pozdrava organizatora i veselog glazbenog nastupa mališana dječjeg vrtića „Radost“ počelo je predavanje profesora Ivančića. Predavanje se održavalo tijekom cijelog dana sa pauzama, a govorilo se o antropološko-duhovnoj dimenziji čovjeka, patologiji čovjekove duhovne duše te antopološki zdravim prosvjetnim radnicima. U pauzi su nam organizatori pripremili okrepu- kavu i kolače koji su nam svima dobro došli! Kako smo mi bili jedini Dalmatinci na ovom slavonskom skupu, organizatorice su nas posebno pozdravile i pozvale našu ravnateljicu da i ona, u ime svih nas, pozdravi kolege Slavonce. Njen je pozdravni govor zaključen našim ponosnim pljeskom.

Nakon svih profesorovih riječi i završne rasprave u kojoj je on odgovarao na naša pitanja, napustili smo Novu Gradišku bogatiji za još jedno iskustvo koje će nam pomoći da budemo bolji učitelji.

Ali naše se putovanje nije tu završilo. Nakon noćenja u Bizovačkim toplicama gdje smo se opustili u termalnim vodama, krenuli smo u obilazak Slavonije. Najprije smo posjetili Đakovo, zatim Osijek i na kraju Vukovar – grad heroj. Svaki od ovih gradova nas je svojim ljepotama oduševio, a Vukovar (pogotovo one koji su ga prvi put posjetili) i ganuo do suza. U nedjeljno popodne, oko 17.00 sati, uputili smo se našoj kući preko Bosne i Hercegovine. Time smo doslovno, a i simbolično, zaokružili naše putovanje od skoro 2000 prijeđenih kilometara, sretno se vratili kući i sa stečenim iskustvima odmah ujutro krenuli u novi radni tjedan.

Izvor: Katarina Jerčić

objavio: Administrator   datum: 8. 5. 2012.

« Ožujak 2024 »