KAKO SE TREBA PONAŠATI U VIRTUALNOJ UČIONICI?

Dragi učenici!

Nadamo se da ste se već uhodali u online nastavu i da ćete i na ovaj način steći znanje koje će vam koristiti u budućem školovanju, a što je najvažnije, i u snalaženju u svim životnim situacijama.

Evo i kratkog podsjetnika o vašim obvezama i pravilima pristojnog ponašanja za vrijeme održavanja online nastave unutar virtualnih učionica. Kao što ste se u „običnoj“ školi dužni pridržavati Kućnog reda škole, jednako tako dužni ste se pridržavati i pravila pristojnog ponašanja u online okruženju (tzv. internetskog bontona). Imajte na umu da će svaki oblik neprimjerene komunikacije unutar virtualne učionice biti zabilježen te je, u skladu s time, učeniku moguće izreći i odgovarajuću pedagošku mjeru. Važno je naglasiti i da komunikacija unutar virtualne učionice predstavlja službenu komunikaciju.

Svima vam želimo puno uspjeha u izvršavanju školskih obaveza putem online nastave i da se što prije opet vidimo u školi!

KAKO SE TREBA PONAŠATI U VIRTUALNOJ UČIONICI?

ŠKOLSKE OBAVEZE

• Redovito pratiti obavijesti i upute koje šalju razrednici i učitelji.
  • Uredno izvršavati obaveze, aktivnosti i zadatke koje učitelji šalju.
  • Obavezno u virtualnoj učionici biti aktivan svaki dan u tjednu (izuzev vikenda). Svaka neaktivnost učenika vodi se kao izostanak s nastave te ga je potrebno opravdati.

KOMUNIKACIJA

• Strogo je zabranjen bilo kakav oblik verbalnog nasilja unutar virtualne učionice, kao što je ruganje, omalovažavanje, tračanje i sl.
  • Učiteljima i drugim učenicima potrebno je obraćati se pristojno i s poštovanjem.
  • Zabranjeno je korištenje neprimjerenog i nepristojnog rječnika.
  • Ne pokrećite međusobnu komunikaciju (dopisivanje) unutar virtualne učionice, osim ako vas na to nisu uputili učitelji ili imate nejasnoća vezanih uz nastavu.
  • Unutar virtualne učionice objavljujte isključivo samo one sadržaje koji su vezani uz nastavu i koje od vas traže učitelji.
  • Strogo je zabranjeno preuzimanje i krađa tuđih sadržaja koji će se objavljivati u virtualnim učionicama (npr. domaćih zadaća).
  • Svi materijali (npr. domaće zadaće) koje objavljujete trebaju biti isključivo rezultat vašeg rada, a ne prepisani i preuzeti s interneta.
  • U pisanju komentara i odgovora izbjegavajte korištenje emotikona, skraćenica (LOL, THX i sl.) te velikih tiskanih slova.
  • Trudite se pisati u skladu s pravilima gramatike hrvatskog jezika.

objavio: Koni Bulfon   datum: 23. 3. 2020.