Global school play day u PŠ Brist

Treću godinu zaredom učenici PŠ Brist obilježili su Svjetski dan igre u školi odnosno Global School Play Day, ovaj put i u sklopu projekta Sigurnim korakom u školu 2. I ove godine umjesto školskih knjiga, djeca su u školu donijela razne igračke - društvene igre, kockice, lutke i sl. Glavni cilj ovog projekta kojim su obuhvaćene mnoge države svijeta je promicanje važnosti nestrukturirane igre za razvoj djeteta te važnosti igre bez ekrana.  Slobodna, nestrukturirana igra djeci omogućava da se izraze na način na koji to ne mogu u svakodnevnom životu. Pruža im i mogućnost da isprobavaju nove stvari bez pritiska da moraju biti odmah i uspješni u njima. U slobodnoj igri dijete ima mogućnost učiti o sebi i vidjeti što mu dobro ide i što želi. Dijete koje je slobodno da istražuje i otkriva, s vremenom će doći i do toga koji su uistinu njegovi interesi, želje i talenti. A to je jako važno za uspješan i sretan život. Jako je važna i dječja igra bez ekrana jer se djeca iz godine u godinu zaboravljaju igrati bez poticaja ekrana.

Global School Play Day provodi se na svjetskoj razini još od 2015. godine početkom veljače. Ove godine projekt se službeno provodio u 75 zemalja , a okupio je više od 550 tisuća djece.
Obilježavanje ovog dana provodi se i kako bi djeca bar na jedan dan pobjegla od zurenja u ekrane i umjesto toga bila u interakciji s vršnjacima te se na taj način zabavila.

Naši su prvaši bili oduševljeni ovim danom, jednako kao i mi i već se radujemo sudjelovanju iduće godine!

objavio: Perica Šutić   datum: 9. 2. 2021.

« Ožujak 2024 »