DALMATINSKI SUVENIR

Tijekom ove školske godine učenici 4. razreda su kao i u prethodnim razredima aktivno sudjelovali u radu naše učeničke zadruge Škatula. Ove godine uključili su se u projekt „Dalmatinski suvenir“ sa svojim proizvodima „Dalmatinac sam“ i „Dalmatinka, Dalmatinka“. Drveni magneti četvrtaša zajedno s proizvodima članova naše zadruge iz viših razreda ostvarili su visoko četvrto mjesto među odabranim projektima dvadeset učeničkih zadruga naše županije. Ovo je ujedno najbolji ovogodišnji rezultat projekata naše škole prijavljenih na Javni poziv Centra izvrsnosti SDŽ. Višemjesečni marljivi rad naših malih zadrugara završen je nedavno, a otkupljeni proizvodi upućeni u CI SDŽ.

Više pod "opširnije" i pogledajte fotoalbum ovdje

Ranka Radoš

Projekt „Dalmatinski suvenir“ dio je aktivnosti programa Centra izvrsnosti poduzetništva kojem je cilj omogućiti učenicima koji pokazuju interes i darovitost u području poduzetništva razvoj poduzetničkih kompetencija kroz iskustvo izrade cjelovitog proizvoda, od ideje, preko izrade i proizvodnje, do marketinga i prodaje. Tako su između ostalih proizvoda naše zadruge nastali i magneti učenika 4. razreda, dalmatinski suvenir s prepoznatljivim motivom psa dalmatinca. Ovom prilikom zahvaljujemo se gospodinu Miši Cvitanoviću i ljubaznim djelatnicima poduzeća „C-company“ iz Ploča koji su pomogli u izradi pakiranja našeg proizvoda, a već više godina podupiru rad naše škole doniranjem materijala za izradu kulisa i prezentacijskih mapa.

Otkupljeni proizvodi naše zadruge bit će korišteni u svrhu promidžbe SDŽ i svih njezinih sastavnica pri službenim susretima, posjetima, Erasmus projektima, konferencijama i slično no „proizvodnja“ učenika četvrtog razreda se nastavlja, a asortiman „Dalmatinac sam“ i „Dalmatinka, Dalmatinka“ proširuje novim proizvodima: privjescima i lutkama.

objavio: Antonio Porobija   datum: 25. 5. 2021.