preskoči na sadržaj
Vijesti

Prezentiranje

Učenici 7. razreda pokušali su u kratkim crtama napisati o čemu je važno voditi računa prilikom izrade prezentacija i za vrijeme samog prezentiranja. Klikom na više pročitajte o čemu je riječ.


 

PREZENTIRANJE-PREZENTACIJE

Prezentacija
Prezentacija je dokument u Microsoft PowerPointu. Pomoću PowerPointa možemo napravit laku i zabavnu prezentaciju. Prvi slajd uvijek služi za napravit što će sve prezentacija sadržavati. Podatke možemo prikazati grafikonom (stupčastim,okruglim…),tablicom,natuknicama i slično. U PowerPointu ima jako puno efekata po mom mišljenju efekt 3D vrsta i sjena je jako važan efekt pomoću kojeg likove činimo stvarnijima. Možemo grupirat biciklista i biciklu,napravit stazu i ispast će biciklistička utrka. Podatke možemo i postupno pokazivat na razne načine. Kada prvi put uđete u PowerPoint biti će vam lako se snaći. Tablicom možemo puno toga izračunat,natuknicama lijepo prikazat tekst,a grafikonom na zanimljiv način prikazat podatke. Na slajdovima nije poželjno imati puno teksta,a slika da. Kao i što vidite lako je napraviti prezentaciju, a možete se usput i zabaviti.

Prezentiranje
U prezentiranju treba dosta biti oprezan. Treba isključit mobitel,da ne bi slučajno zvonio usred prezentiranja. Dok prezentiramo ne smijemo žvakati,govoriti u bradu… Tijekom prezentiranja treba gledati cijelo vrijeme u publiku. Bilo bi poželjno govoriti razgovijetno i polagano. Da ne bi bilo previše dosadno ne bi smjeli ni previše duljiti. Osoba koja prezentira treba se lijepo i pristojno odjenuti. Poslije prezentiranja treba pustiti publiku da pitaju, nešto ako im nije jasno i slično. Normalno odgovoriti na sva postavljena pitanja. Poslije toga lijepo pozdraviti publiku.
 

Sonja Andrijašević

Prezentacija je skup slajdova u kojem opisujemo temu. U prezentaciji se ne smije imati puno slajdova niti puno teksta. Možemo u slajd staviti poveznicu, sliku itd. U prezentaciji  ne smije tekst biti presvijetao  niti pretaman. Pozadina mora biti u kontrastu s tekstom. Slova moraju biti normalne veličine ne smiju biti premalena niti prevelika.

Rebeka Talajić

Za prezentiranje je najvažnije da sve na slajdu bude čitko napisano , da ne bude prenatrpano i neuredno . Možemo umetati slike , dodavati razne efekte , slajdove i glazbu tj. zvukove da bi prezentacija bila što zanimljivija . Kada se obraćamo publici koja prati prezentaciju moramo paziti da im ničim ne odvraćamo pozornost . Slajdovi ne smiju biti prenatrpani slovima i riječima . Maksimalno do 4 točke ( natuknice ) . Prezentacija ne smije biti preduga niti prekratka. Kada prezentiramo moramo paziti da je publika zainteresirana, a ako nije to znači da prezentacija nije uspjela. Kada objašnjavamo ne smijemo stajati ukočeno, niti stavljati ruke u džep, nego moramo pokretati ruke radi lakšeg objašnjavanja .

Dario Korljan

PowerPoint je alat za izradu prezentacije,d io je paketa Microsoft Office kompanije Microsoft. PowerPoint koriste učenici, tvrtke, profesori, studenti te je jedan od najčešćih oblika uvjerljive tehnologije. PowerPoint se koristi za predstavljanje školskog gradiva,predstavljanje proizvoda i usluga. Na slajdove možemo umetati filmove,zvukove,slike i tekst te razne druge objekte koje se slobodno mogu raspoređivati po slajdu. Posebnost slajdova je u tome što na nov i zanimljiv način tekstualne i slikovne sadržaje možemo prikazati pomoću dostupnih animacijskih prikaza. Za ljepše oblikovanje teksta koristimo Word Art. Slajdove slobodno možemo usporediti sa stranicom papira.  Na slajdove možemo i umetnuti grafikone, tablice i dijagrame. PowerPoint je osmišljen u Kaliforniji, a 1987. godine ga je kupio Microsoft. Za predstavljanje prezentacije za veću publiku koristimo video projektor.  PowerPoint prepoznajemo po proširenju .ppt ili .pptx. Za izradu prezentacije moramo paziti da slova ne budu prevelika a ni premala. Font ne smije biti previše kričav jer bi se teško čitao. Pozadina treba biti ista kroz čitavu prezentaciju. Prezentator mora biti pristojno odjeven te treba razgovijetno govoriti. Boja slova i boja pozadine treba biti u kontrastu, npr. žuta boja slova i bijela boja pozadine ne bi bilo prikladno staviti jer se žuta boja slova neće vidjeti. Danas PowerPoint mnogima služi i često ga koriste tvrtke, kompanije, učitelji, učenici jer olakšava svakodnevni život.

 Nikola Prce 

Microsoft PowerPoint je program za izradu prezentacije. On služi za izradu multimedijalnih prezentacija,omogućuje dodavanje efekata,slika,zvukova,poveznica. Rabi se kao sredstvo pomoći u predavanjima i predstavljanjima nekih problema,proizvoda,usluga. Pri izradbi prezentacije moramo pazit na boju slova jer korištenje različite boje za različite točke je nepotrebno. Slova ne smiju biti premala ni prevelika. Ne koristite pozadine na kojima je teško čitati tekst. Ne bi trebalo biti puno slajdova da prezentacija ne bude dosadna. Kad predstavljamo prezentaciju,trebamo lijepo pozdraviti publiku,pričati razgovijetno i pozorno slušati publiku,također i odgovoriti na postavljena pitanja.:)

 Paula Džakula

S  MS PowerPoint-om smo se upoznali u 6. razredu. Prezentacija nam služi da bi pomoću nje naučili školsko gradivo, upoznali učenike i nastavnike sa izletom na koji ćemo ići (na kojem smo bili) ili da bi iznijeli rezultate školskih natjecanja. MS PowerPoint nudi nam i umetanje različitih efekata (slika,zvukova) u za to prilagođena mjesta. Možemo čak i oblikovati tablice te koristiti oblike kao što su oblaci,zvjezdice i druge. Te oblike možemo grupirati u cjelinu i pokretati animacijama. Pozadinu možemo odabrati u dizajnu. Možemo promijeniti font i veličinu slova. Prezentacija može imati jedan ili više slajdova . Nije dobro koristiti komplicirane fontove,prevelika ni premala slova , jake i upadljive boje. Kada prezentiramo moramo govoriti razumljivo, dovoljno glasno i u to vrijeme se ne zabavljati sporednim stvarima. Isto tako, kada slušamo prezentaciju ne smijemo pričati sa nekim ili pričati na mobitel.

 Nera Andrijašević

Prezentacija mora biti napisana tako da na jedan slajd budu smještene 3-4 točke. Boju slova i boju podloge trebamo prilagoditi tako da publika može pročitati napisano. Font slova i veličinu slova treba prilagoditi publici. Prezentacija se ne bi trebala sastojati više od 7-9 slajdova te se potruditi da sve u nju stane. U prezentaciju možemo stavljati video-zapise koji mogu poboljšati dojam publici. Dobra stvar  vezana uz prezentacije je to što možemo dodavati grafikone i oblike koje možemo sami praviti i uzimati prijedloge od Power-Point-a. U prezentaciju ne bi trebalo ubacivati puno slika već jednu ili dvije vezano o onome o čemu smo pisali. Kad prezentiramo ruke nam ne bi smjele biti u džepovima da ne bi omeli koncentraciju publike. Trebamo dopustiti publici da postavi pitanje vezano uz temu prezentacije i po mogućnosti na njih odgovoriti. Na kraju prezentacije publici se trebamo zahvaliti na gledanju. J

Antonio Vrljičak

Prezentacija mora biti čitka. Ne smije biti previše teksta u jednom slajdu, povoljno je 3 do 4 rečenice. Slova ne smiju biti previše tamna, niti previše svijetla ako su slova bijela ili slično. Kod prezentacija trebamo paziti na čitanje, trebamo čitati razumljivo i paziti da pravilno čitamo a ne griješimo. Trebamo gledati publiku a ne samo u prezentaciju. Prezentacija mora biti što zanimljivija kako bi privukla pozornost publike.

Mare Marušić

Za prezentiranje je najbolje koristiti MS PowerPoint. U njemu možete koristiti puno pomagala za prezentiranje. Na prvi slajd napišete naslov i sažetak. Za druge slajdove pišete svoju prezentaciju i obavezno se na kraju pozdravi publika, Ja vam o prezentiranju mogu dati puno savjeta. Nemojte koristiti previše slajdova jer bi gledateljima moglo dosaditi, a ni premalo. Na slajd ne stavljajte puno teksta zbog urednosti. Ne koristite kompliciran font kao npr. krasopis zbog razumljivosti. Ne koristite prežarke boje i nemojte koristiti prekompliciranu pozadinu. Na slajd ne stavljajte puno slika nego samo dvije-tri. Nemojte koristiti previše animacija. Eto to su bili moji savjeti za bolju prezentaciju.

Duje Kačić Miošić

Prezentacija je datoteka Power Pointa ,koja ima nastavak .ppt. Osnovana je u Kanadi,1984 godine . Ima 1 ili više slajdova.
Na početku prezentacije napravimo kratak pregled sadržaja. U slajdovima tekst pišemo u obliku natuknica. U slajdovima treba biti 4-5 natuknica. U slajdu ne smije biti previše riječi , a ne smijemo ni prikazivati previše informacija istovremeno jer se  gledatelji neće moći fokusirati na ono što pričamo. Slova ne smiju biti niti premalog niti prevelikog fonda (najmanji 20!) Boja slova treba biti kontrastna s bojom pozadine. Pozadina treba biti jednostavna i svijetle boje. Pozadinu ne smijemo mijenjati kroz prezentaciju . U prezentaciju možemo dodavati i grafikone, dijagrame, tablice i animacije kako bi prezentaciju učinili zanimljivijom. Ne smijemo pretjerivati s animacijama. Likove možemo učiniti stvarnijima rabeći sjene i 3D oblike. Prezentaciju završavamo zaključkom ili nekim pitanjem. Kroz cijelu prezentaciju moramo govoriti glasno, razgovijetno i bez poštapalica, izbjegavajući pretjeranu rječitost.

Karla Martičić Giljević

Microsoft Power Point služi za lakše izlaganje proizvoda, zadataka itd . U početku prezentacije prvo moramo reći o čemu prezentiramo. Kada izlažemo prezentaciju moramo govoriti glasno i tečno, da nas svi razumiju. Kada radimo prezentaciju moramo voditi računa da sve bude pregledno. U prezentaciju možemo umetati različite efekte, ali ne smijemo pretjerivati. Također, možemo umetati različite slike, poveznice, grafikone itd. Slova nam ne smiju biti ni prevelika ni premala. Pozadina nam mora biti prilagođena boji slova. Na kraju prezentacije moramo se publici zahvaliti na slušanju i pozdraviti.

Ivan Šutić-Galić

Prezentiranje je vrlo zabavan i koristan način u kojem se posao spaja sa zabavom. Ima puno korisnih i pametnih rješenja jedno od tih rješenja su grafikoni koji automatski obrađuju podatke. U jednom slajdu nemojte koristiti previše teksta,jer bi publici prezentacija bila dosadna,a pomalo i nerazumljiva. Iako su animacije vrlo zanimljive i vrlo zabavne ne pretjerujte s tom mogućnosti. U prezentaciji nemojte koristiti žarke boje,kao ni previše boja i motiva. Stavljajte slike,ali isključivo one slike koje imaju poveznicu s tekstom u slajdu. Pazite na fond,jer slova moraju biti dovoljno velika da bi publika mogla čitati,ali nemojte pretjerati. Sada kada ste napravili savršenu prezentaciju prema mojim savršenim uputama ostaje vam samo jedan važan faktor,a zove se prezentiranje. Obucite se prikladno,nemojte nositi žarke boje kako ne biste privlačili pozornost,govorite razumljivo i glasno,no nemojte vikati. Obavezno izbacite žvaku, bombon i slično iz usta,jer to je nekulturno. Nadam se da su vam moji savjeti pomogli.
SRETNO S PREZENTACIJOM :)

Kristina Knezović



Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
objavio: Ela Veža   datum: 8. 6. 2012.

Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji


Korisni linkovi
Online škola

Institucije
 • AZOO
 • MZOS
 • CARNet

Razno


 





preskoči na navigaciju