Nagrađeni učenici OŠ Gradac u akciji Sigurniji internet za djecu 2012

U prostorijama Agencije za zaštitu osobnih podataka u petak, 25. svibnja 2012. otvorena je Izložba multimedijskih radova nastala u sklopu akcije „ Sigurniji internet za djecu i mlade“. Ove godine u akciji je sudjelovalo 1032 učenika iz 48 osnovnih i 9 srednjih škola s 564 rada. U akciju kako poučavati sigurno, odgovorno i primjereno korištenje interneta svojim radom se uključilo 57 učitelja i nastavnika.

Otvaranju izložbe prisustvovali su učenici i njihovi mentori, a prigodnim govorom obratili su se Dubravko Bilić-ravnatelj Agencije za zaštitu osobnih podataka, Lidija Kralj- voditeljica projekta, Vinko Filipović- ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje, Darko Jureković-Microsoft Hrvatska.

Za sve sudionike ovogodišnje akcije pripremljeni su prigodni darovi.

Ove godine je i naša škola podržala ovu akciju, a sigurni smo da će tako biti i ubuduće. Svojim radom predstavljali su nas učenici šestih i sedmih razreda OŠ Gradac koji pohađaju izbornu nastavu informatike, a njihovi  radovi su  svrstani u kategoriju IZUZETNIH RADOVA. Ističemo našu VANIU VISKIĆ čiji rad je svrstan u kategoriju NAJBOLJIH RADOIVA.  Zaslužene nagrade učenicima su dodjeljene prilikom podjele svjedodžbi. Čestitamo!! :)

Nadamo se da će se broj sudionika ove akcije povećati i da ćemo dogodine moći izvijestiti o još većem broju nagrada koje su osvojili učenici naše škole. Sve radove koji su sudjelovali na izložbi možete pregledati ovdje.

Ističemo i da je udruga "Suradnici u učenju" proglašena i najboljim Vijećem za Dan sigurnijeg interneta među 99 država koje su ove godine sudjelovale u obilježavanju tog dana. Projekt "Sigurniji internet za djecu i mlade" ocijenjeni su kao originalni, uspješni, utjecajni, a na Insafeovoj godišnjoj konferenciji na Cipru. Viktorija Hržica pokazala je niz obrazovnih sadržaja koje smo napravili i primjere provedenih aktivnosti te primila pobjedničku plaketu.

objavio: Ela Veža   datum: 5. 7. 2012.