SID 2014

I ove kao i prijašnjih godina OŠ Gradac će aktivno sudjelovati u međunacionalnoj kampanji obilježavanja Dana sigurnijeg interneta SID 2014. Drugi utorak u drugom mjesecu (ove godine je to utorak, 11. veljače)  je dan kada već tradicionalno posvećujemo dječjoj sigurnosti na internetu. Ovom prilikom pozivamo sve naše učenike da se svojim sudjelovanjem u izradi multimedijskih učeničkih radova aktivno uključe u nacionalnu kampanju Sigurniji internet za djecu i mlade kako bi upozorili na moguće opasnosti na internetu..

Ovogodišnja tema je "Stvorimo bolji internet zajedno". Sadržajem rada učenici vršnjake trebaju obrazovati i savjetovati kako se primjereno, odgovorno i sigurno ponašati na internetu.

Rok za predaju radova je 10. ožujaka 2014.

Inspiraciju možete pronaći i na www.ucitelji.hr  među galerijama dosadašnjih radova, gde ćete sigurno pronaći i mnoge zapažene i nagrađene radove naših učenika.

Detaljnije informacije možete pročitati na stranicama nacionalne kampanje

Oblik rada:
• Videoisječak ili animacija u trajanju najviše 3 minute; fotografija, crtež ili poster (slikovni JPG format); ostali digitalni i interaktivni oblici (igre, aplikacije, animacije, prezentacije, crteži, stripovi,....)
• Radovi trebaju biti objavljeni na nekom od servisa za dijeljenje sadržaja (YouTube, SlideShare, školski web i slično)

Sadržaj rada

• Mora biti gramatički i pravopisno korektan.
 • Ne smije sadržavati direktno kopirane dijelove tuđih radova, osim u slučaju citata.
 • Ne smije sadržavati uvredljive dijelove ni poruke mržnje.
 • Mora sadržavati popis korištene literature s referencama

• Autori rada u potpunosti odgovaraju za sadržaje koje su koristili u svom radu (glazba, fotografije, tekstovi i slično) te možebitno kršenje tuđih autorskih prava.
 • Radovi se predaju uz Creative Commons dozvolu Imenovanje – Bez prerada  http://creativecommons.org/licenses/by-nd/3.0/deed.hr
 • Autori radova dozvoljavaju uredništvu objavljivanje radova na portalu ucitelji.hr, u digitalnom časopisu Pogled kroz prozor te na pripadajućim YouTube i SlideShare kanalima za videozapise i prezentacije.
 • Sva prava zadržavaju autori rada. Uredništvo portala ucitelji.hr ne traži isključiva prava za objavljivanje radova.

objavio: Ela Veža   datum: 5. 2. 2014.