Županijsko natjecanje iz informatike

U petak, 21. veljače 2014. održana su ovogodišnja županijska natjecanja iz informatike, pod zajedničkim nazivom Infokup. Na samom natjecanju u organizaciji AZOO-a i MZOS-a koje je za našu županiju održano na FESB-u, u suradnji s MIC-om, PMF-om i DUMP-om okupilo se osamdesetak učenika osnovnih škola Splitsko-dalmatinske županije da bi pokazalo svoja znanja i vještine iz informatike i računalstva u četiri kategorije: razvoj softvera, osnove informatike i primjena algoritama u programskim jezicima LOGO i BASIC.

Našu školu kao što smo već pisali na ovim stranicama predstavljalo je troje učenika i to Katarina Talijančić i Viktor Đerek u kategoriji Osnove informatike, a Ernita Šutić u kategoriji Primjena algoritama u programskom jeziku LOGO- 5. razredi.

S obzirom da su naši učenici najduže putovali do mjesta natjecanja i jedini koji su tog jutra morali naviti sat prije šest možemo biti prezadovoljni postignutim rezultatima u zlatnoj sredini. Ovim putem im čestitamo na postignutom uspjehu u nadi da će dogodine biti još bolji.

Također moramo zahvaliti i ravnateljici koja se unatoč svim mjerama štednje izborila da Ernita, Katarina i Viktor imaju siguran prijevoz kombijem u Split te im na taj način omogućila da provedu ovaj dan na njima najinteresantniji način.

objavio: Ela Veža   datum: 22. 2. 2014.