Čestitke Mariji, Luciji , Ani i Nikoli

Četvero predstavnika učenika petog razreda OŠ Gradac vratili su se u subotu, 24.svibnja iz Zagreba gdje su s uspjehom predstavili svoj projekt Živimo zdravo, rastimo sretno na Državnoj smotri: Projekt građanin iz područja građanskog odgoja i obrazovanja, a u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje. Mentorice projekta su učiteljica Ranka Radoš i psihologinja Branka Perić.

Ciljevi projekta bili su osvijestiti važnost pravilne prehrane i redovitih tjelesnih aktivnosti za rast i razvoj te razviti društvene komunikacijske vještine učenika. Poticaj za projekt bili su rezultati ankete provedene među učenicima OŠ Gradac koji su pokazali da se učenici ne bave dovoljno tjelesnom aktivnošću i nedovoljno zdravo hrane. Rad na projektu započeli su još prije tri godine radeći na osvješćivanju važnosti tjelesnih aktivnosti za razvoj djece, nastavili ga prošle godine i to istražujući vrijednost voća kroz temu Male voćne priče te ga završili ove godine uključujući u njega i druge učenike škole. Tako su se ove godine, između ostalog, bavili temama Voćne maškare (maškarane društvene igre na temu voća), snimanjem filma Male voćne priče, natjecanjem u pripremi najbolje voćne salate - dječjim masterchefom, uključivanjem učenika u rad planinarskog društva, organizacijom biciklijade za učenike nižih razreda, izradom igračaka na temu voća.

Osim radnog dijela, program Smotre je uključivao i obilazak Hrvatskog sabora pa su učenici imali priliku posjetiti mjesto na kojem se donose najvažnije odluke za našu zemlju i bolje se upoznati s važnim povijesnim događajima i ličnostima Hrvatske.

objavio: Koni Bulfon   datum: 26. 5. 2014.