Naši učenici i nastavnici sudjelovali u obilježavanju Noći knjige

Već treću godinu Općinska knjižnica „Hrvatska sloga“ Gradac prigodnim programom obilježava Noć knjige.

U bogatom programu našli su se: maštovita  radionica za djecu „Igrom do priče“, voditeljice učiteljica Ranke Radoš i Jelene Mateljak, veseli i šareni igrokaz „Igra cvjetova“ u izvedbi učenika 4.raz. s voditeljem prof. Danielom Petrovićem, potom smo ušetali u svijet stripa kroz „Malu školu stripa“ Renata Vladimira koji nam je otkrio neke majstorske trikove, koje ćemo upotrijebiti već u svibnju na Mafestu.

Tema programa za odrasle obuhvatila je tri zavičajna pjesnika, Aleksandra Ujdurovića, Mihovila Andrijaševića i Juru Šutića Tomića koje su nam predstavili njihova najbliža rodbina, za čitanje poezije zaduženi su bili odrasli korisnici knjižnice i učenici viših razreda: Nika Raić, Petra Korljan, Dea Šunjić, Katarina Talijančić i  Lea Jelačić. Za glazbeni ugođaj zaslužna je muška klapa Kačić i na mandolini g. Jozo Vukov, samostalni umjetnik.

Kako bi ukazali na važnost knjige, učinili ju dostupnijom,  našim posjetiteljima i učesnicima Noći knjige koji do sada nisu bili članovi knjižnice osigurali smo besplatno članstvo uz jedan uvjet, a to je da se aktivo služe iskaznicom.

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju u 3. po redu Noći knjige u Općinskoj knjižnici „Hrvatska sloga“ Gradac!

objavio: Koni Bulfon   datum: 27. 4. 2015.

« Ožujak 2024 »