U La Linei održan treći transnacionalni projektni sastanak

U La Linei, Španjolska, održan je treći transnacionalni projektni sastanak u okviru projekta Connecting Pupils to the European Space (Erasmus +).  Nakon predstavljanja CEIP Velade, škole domaćina, pojedine škole su predstavile  nastavne materijale vezane uz prvi fokus projekta Učenici i njihove obitelji. Naša škola predstavila je materijale koje su izradili naši učenici i to Meni je najdraže... u formi Poppleta i Storyjumpera (autorice Mia Oberan i Dea Šunjić), dva vlogginga Moj dom i obitelj (autorice Lucija Šutić i Nina Talajić) te Moje ambicije/buduće zanimanje (autori učenici osmog razreda).  Rok za izradu svih materijala vezanih uz ovaj fokus je kraj ove školske godine. Osim ovoga, tema sastanka bila je predstavljanje mjernog instrumenta za ispitivanje znanja o europskim zemljama, rad na oblikovanju web stranice projekta te plan sadržaja nastavnog materijala vezanog uz drugi fokus, a to je Lokalna zajednica. Sastanak je ujedno bila i prilika za susret s učenicima i učiteljima partnerske škole iz Španjolske i kratko upoznavanje s njihovim obrazovnim sustavom. Nažalost, ovaj susret je obilježio i jedan tužan događaj.  Naš kolega Sirri Demirel, koordinator projekta iz Turske, preminuo je na povratku s ovog sastanka. Izražavamo sućut njegovoj obitelji i kolegama.

objavio: Koni Bulfon   datum: 5. 6. 2015.