Sudjelovali smo u projektu " Ples za Europu"

OŠ Gradac ugostila je 40 mladih iz 8 država (udruge partneri iz Azerbajdžana, Gruzije, Armenije, Poljske, Ukrajine, Turske, Ujedinjenog Kraljevstva i Hrvatske) koji su sudjelovali na međunarodnom projektu "Dance for Europe". Riječ je o projektu razmjene mladih koji je dio Erasmus+ programa mobilnosti Europske Unije, a uz pomoć partnerskih zemalja organizirala ga je neformalna skupina mladih "New Tendencies" iz Brista. U sklopu projekta koji se održavao od 24.9. do 1.10. u Domu kulture "Kačić" u Bristu, sudionici su posjetili i našu školu te održali radionice plesa i pokreta s učenicima svih razreda. Učenici su imali jedinstvenu priliku da upoznaju tradicionalne plesove drugih zemalja, da se upoznaju sa sudionicima projekta i izvježbaju svoje engleske govorne vještine. Projekt se završio zajedničkom plesnom izvedbom sudionika i učenika na proslavi sv. Mihovila na Solinama u Gradcu te promocijom Erasmus+ programa. Sudionike projekta je oduševio entuzijazam i zainteresiranost učenika svih uzrasta za ples te njihova otvorenost za komunikaciju na engleskom jeziku. Organizatori projekta zahvaljuju svima koji su izašli u susret pri organizaciji ove razmjene mladih, najavljuju još sličnih projekata u skoroj budućnosti te pozivaju sve zainteresirane za Erasmus+ mobilnost da se jave na mail udrugaperpetuum@gmail.com.

objavio: Koni Bulfon   datum: 6. 10. 2015.