Šapama od srca

Povodom Dana zaštite životinja, 04. listopada, učenici 6. razreda OŠ Gradac i njihova razrednica Ivana Volarević, organizirali su humanitarnu akciju za pomoć udruzi za zaštitu životinja „Šapama od srca“ Makarska.

Udruga je skupina od nekoliko volontera velikog srca koji pomažu napuštenim životinjama iz naše okolice. Udruga nema svoj prostor ni azil, volonteri zbrinjavaju životinje u svojim domovima, hrane ih i liječe svojim novcem, uz povremenu pomoć dobrih ljudi koji uplate nešto novca na njihov račun ili doniraju malo hrane za životinje. Cilj udruge je skloniti životinje sa ceste, pomoći im, te pronaći njihove zauvijek domove.

Učenici 6. razreda su na satu razrednika razgovarali o problemu nezbrinutih i napuštenih životinja, o humanom odnosu ljudi prema njima, što sve možemo učiniti za  nezbrinute životinje, koje sve udruge za zaštitu životinja postoje u našoj okolici, te o važnosti sterilizacije životinja. (kliknut opširnije)

Također smo izrađivali različite ukrasne i uporabne predmete s temom životinja koje su Lara, Noa, Eleni, Katarina i Ivano  prodavali na našem štandu u nedjelju, 02. listopada 2016. u centru mjesta. Tako su naši mještani mogli na štandu kupiti predmete poput straničnika za knjige, balona, šalica od kaširanog papira i platnenih torbi s porukama o životinjama, ogrlice i poslastice za pse i mačke.

Učenici su i pojedinačno prikupljali donacije dijeleći letke sa citatima o životinjama i žiro računom udruge.

Pridružili su nam se i djeca iz Područne škole i Dječjeg vrtića u Drveniku svojim donacijama, te ovim putem zahvaljujemo učiteljici Vesni Antunović Marinović i odgojiteljici Klaudiji Rončević na njihovoj velikodušnoj podršci i doprinosu ovoj akciji.

Ukupno smo prikupili 1 810,35 kn koje smo 06. listopada uplatili na žiro račun udruge „Šapama od srca“ Makarska (kopija uplatnice je u slikama).

Hvala svima koji su dali svoj doprinos!

HVALA što pomažete životinjama!

objavio: Antonio Porobija   datum: 10. 10. 2016.