20. svibnja – Svjetski dan pčela

Kako bi se podigla svijest o značaju pčela i upozorilo na smanjenje njihova broja, 2017. godine Ujedinjeni narodi proglasili su 20. svibanj Svjetskim danom pčela.

Zašto nije dobro ignorirati “Meni je dosadno” i kako pomoći djeci?

Škola je gotovaaa! – veselit će se vaši maleni školarci i punim plućima zagnjuriti u dugo, toplo i bezbrižno ljeto. No mnogi od njih nisu toliko entuzijastični po pitanju viška slobodnog vremena, pa će roditelji vrzo brzo čuti staro, dobro, poznato: “Dosadno mi je”.

Proslavljen 10. rođendan programa Ruksak (pun) kulture

Proslava 10. rođendana programa Ruksak (pun) kulture Ministarstva kulture i medija održala se 17. svibnja u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu.

Edukativni video o umjetnoj inteligenciji

Što je umjetna inteligencija, što je strojno učenje, kako funkcioniraju veliki jezični modeli poput ChatGPT-a, koje su zamke takvih modela i kako ih izbjeći, odnosno kako ih pametno koristiti?

Ako ste propustili, pozivamo vas da pogledate snimke dostupnih CARNET-ovih webinara na temu umjetne inteligencije u školi.

Kako integrirati e-Škole scenarije poučavanja i CARNET e-Lektire

Kako biti kreativan, inovativan, a istovremeno obraditi gradivo, ostvariti odgojno-obrazovne ishode i u sve to integrirati suvremeno poučavanje i uporabu IKT-a? Uz sve obveze i svakodnevne izazove, sve navedeno čini se kao nemoguća misija u odgojno-obrazovnom procesu.

Iza brojeva i grafikona – emocionalna strana državne mature

Državna matura važan je korak na obrazovnom putu svakog maturanta. Ona nije samo test znanja, već i važna prekretnica koja označava prelazak iz srednje škole u daljnje akademske ili profesionalne sfere života.

Izdvajamo
  • 20. svibnja – Svjetski dan pčela
  • Zašto nije dobro ignorirati “Meni je dosadno” i kako pomoći djeci?
  • Proslavljen 10. rođendan programa Ruksak (pun) kulture
  • Edukativni video o umjetnoj inteligenciji
  • CARNET Edu – pogledajte snimke webinara i sadržaje na temu umjetne inteligencije u školi
  • Kako integrirati e-Škole scenarije poučavanja i CARNET e-Lektire
  • Iza brojeva i grafikona – emocionalna strana državne mature

Kalendar tekuće
školske godine –

2023./2024.

Nastavna godina počinje 4. rujna 2023. godine, a završava 21. lipnja 2024. godine, odnosno 24. svibnja 2024. godine za učenike završnih razreda srednje škole.

Pogledajte kalendar tekuće školske godine

Na današnji dan

20.5.2024.
1506.

Umro Kristofor Kolumbo, istraživač i trgovac koji je preplovio Atlantski ocean i…

RedButton

Prijavi zlostavljanje nad djecom

U kojoj regiji Hrvatske živite?

Znanje na jednom mjestu

Edutorij

Središnje mjesto

za pohranu, objavu, razmjenu, ocjenjivanje i dohvat digitalnih obrazovnih materijala