UPIS U PRVI RAZRED - OBAVIJEST SLUŽBE ŠKOLSKE MEDICINE

U ambulanti "Školske medicine u Makarskoj" (Stjepana Ivičevića 2) provodit će se pregledi djece prije upisa u prvi razred osnovne škole koji proizlaze iz Plana i programa mjera preventivne i specifične zdravstvene zaštite školske djece i adolescenata.

Od prošle godine koristimo aplikaciju  www.terminko.hr za narudžbe i imali smo dobre povratne informacije vezano za naručivanje te smo odlučili nastaviti koristi uhodan sustav.

I dalje ćemo ostaviti tri mogućnosti za naručivanje djece za sistematski pregled:

1. telefonom - 021/612-095 Ponedjeljak i četvrtak: popodnevna smjena. Utorak, srijeda i petak: jutarnja smjena. Nazovete pa Vam ponudimo termin.
  2. e-mailom - poslati poruku na neven.petar.budic@nzjz-split.hr te Vam ponudimo termin.
  3. www.terminko.hr   -  odaberete regiju - (SDŽ - Split)

- nakon toga liječnika - dr.med.Luca Ivanda spec. šk. med  (Makarska)

- odaberete uslugu "Sistematski pregled za upis u prvi razred osnovne škole 2024/2025."

Pratite nekoliko koraka u kojima odaberete termin koji Vam najviše odgovara te Vam na samoj stranici stoje sva dodatna objašnjenja vezano za vađenje krvi i potrebnu medicinsku dokumentaciju.

Pod "opširnije" možete pogledati detaljnije upute za korištenje aplikacije.

Detaljne upute za korištenje aplikacije www.terminko.hr:

1.Zakazati termin preko ove aplikacije

2.Donijeti zdravstvenu iskaznicu

2.Donijeti iskaznicu cijepljenja vašeg djeteta

3.Donijeti medicinsku dokumentaciju, ukoliko je dijete ima zbog kroničnih bolesti ili teškoća u razvoju

UPUTE O DOLASKU U AMBULANTU:
Na pregled u školsku ambulantu dolazite u točno zakazan termin. U slučaju da ste spriječeni doći s djetetom na izabrani termin, isti možete otkazati putem aplikacije ili pak nas nazovete na 612-095 (ponedjeljkom i četvrtkom - popodnevna smjena te utorkom, srijedom i petkom - jutarnja smjena).

VAĐENJE KRVI

Laboratorij radno vrijeme: 07:30-09:00 od ponedjeljka do petka

Uputnica za vađenje krvi za vaše dijete će se nalaziti u našem laboratoriju u Makarskoj. Potrebno je da do samog datuma sistematskog pregleda istu izvadite (2-3 dana prije samog termina kod nas). Mi ćemo predignuti nalaze na datum dogovorenog sistematskog pregleda tako da je sva medicinska dokumentacija kompletirana kada dođete kod nas.

Ako želite krv možete vaditi i privatno, samo ćete u toj situaciji donijeti nalaze sa sobom na sistematski pregled.

Pretrage krvi - KKS (kompletna krvna slika) + kolesterol

Pretrage urina -  potrebno je sa sobom ponijeti od kuće i uzorak mokraće. Nakon obavljene higijene spolovila potrebno je "uhvatiti" prvi jutarnji urin, srednji mlaz te ga ponijeti sa sobom u laboratorij.

Po obavljenom pregledu, ukoliko je dijete zdravo i nema kontraindikacija, biti će cijepljeno protiv dječje paralize ili ospica, rubeole i zaušnjaka (IPV ili MPR).

objavio: Antonio Porobija   datum: 10. 4. 2024.