PŠ Brist

Boranka

Savez izviđača Hrvatske u suradnji s Hrvatskim šumama i Gorskom službom spašavanja pokrenuo je najveću do sada akciju volonterskog pošumljavanja opožarenih područja Dalmacije nazvanu Boranka.

U sklopu ove edukativne kampanje stručnjaci iz redova izviđača, šumara, vatrogasaca, HGSS-a provodit će edukacije po školama u Splitsko - dalmatinskoj županiji s ciljem podizanja svijesti djece i mladih o važnosti šuma, zaštiti prirode te prevenciji i zaštiti od požara.

U sklopu kampanje, od ostataka izgorenih borova prikupljenih na požarištima u Dalmaciji napravljene su bojice, tzv. Boralice. Korištenjem Boralica građani se mogu uključiti u kampanju tako da sami mogu nacrtati svoje drvce, dati mu ime i putem posebne aplikacije na adresi www.boranka.hr smjestiti ga u virtualnu šumu.

Za svako nacrtano drvce i uz plaćenu donaciju od 10 kuna volonteri će zasaditi pravu sadnicu.

I naša škola se uključila u ovu hvalevrijednu akciju koja se savršeno uklopila u projekt Bioraznolikosti u kojeg smo i mi uključeni, a mali ekolozi iz PŠ Brist su je s oduševljenjem prihvatili . Drugašicama se činjenica da će na ovaj način moći pomoći pošumljavanju jako svidjela i nacrtale su 20 stabala. Stabla svih učenika učiteljica je „posadila” u virtualnu šumu a prikupljena su i novčana sredstva koja će biti uplaćena za sadnju pravih sadnica.

Slike možete pogledati klikom na opširnije.

objavio: Perica Šutić   datum: 24. 1. 2020.