PŠ Brist

Svjetski tjedan svemira

Svjetski tjedan svemira od 4. do 10. listopada, u OŠ Gradac obilježen je brojnim aktivnostima.  Valja napomenuti posebnu vezu naše škole i svemira budući da Dan škole slavimo Dan Sunca, a Sunce je dio i loga i mota škole. Niži razredi su nakon zajedničkog gledanja edukativnih filmova i ostalih aktivnosti koje su provodili u svojim razredima na temu Sunčevog sustava, održali natjecanje u znanju iz ovog područja. Kroz brojne igre na temu svemira, koje su za njih pripremile učiteljica Ranka Radoš i psihologinja Branka Perić, pokazali su znanje stečeno tijekom ovog tjedna. Igre su bile tematske i uključivale su slaganje puzzla, igru asocijacija, otkrivanja tajanstvenih slika, „veliki prasak“ i kviza. U pojedinim igrama su sudjelovala po dva predstavnika razreda, koji su se za to izborili kroz prethodna natjecanja provedena u svojim razredima, a u ostalima cijeli razredi.

Predstavnici PŠ Brist bili su Lori Miošić i Karlo Borić. Svojom nadahnutom igrom i velikim znanjem kojeg su pokazali uspjeli su izvojevati pobjedu u konkurenciji pojedinačnih igara. Slijedili su  učenici 4. i 3. razreda OŠ Gradac, a i prvašići su pokazali iznimno znanje.Učenici će biti nagrađeni odlaskom u Makarsku zvjezdarnicu.

U igrama u kojima su sudjelovali cijeli razredi pobijedio je 1. razred OŠ Gradac te odnio skupnu nagradu – društvenu igru za svoj razred.

Drago nam je da smo sudjelovali u još jednom zabavnom školskom natjecanju.

objavio: Perica Šutić   datum: 17. 10. 2017.