PŠ Brist

Pobjeda na školskom i međuškolskom natjecanju Ćakulaonice!

Naše vježbanje riči, igranje bućanja i piljaka se još jednom isplatilo, i ove godine smo pobjednici školskog finala Ćakulaonice!

Naš trojac - Ema Šutić, Maša Šutić i Ante Pećar pobjedili su u kategoriji poznavanja zavičajnih riči. U kategoriji bućanja natjecale su se Ema Šutić i Luiđa Stipišić, a u piljcima nas je predstavljao Ante Borić.

(Ovim putem apeliramo na glavare mjesta da urede bućalište jer je Brist pun mladih talenata.)

Veliko međuškolsko finale Ćakulaonice 2019. okupilo je u gračkoj školi predstavnike OŠ fra Ante Gnječ- Staševica, OŠ Vladimir Nazor- Ploče i OŠ Ivo Dugandžić Mišić- Komin i OŠ Gradac.

Za razliku od prošle godine, kada nam je pobjeda na međuškolskom natjecanju pobjegla u bod razlike, ove godine smo osvojili i to prvo mjesto!

Ovogodišnji pobjednici su:

- Osnovna škola Gradac, PŠ Brist u poznavanju zavičajnih riječi (Ema Šutić, Ante Pećar i Maša Šutić, mentorica Perica Šutić),

- Osnovna škola fra Ante Gnječa iz Staševice u igri Piljaka (Ivano Mateljak, mentor Božo Soldo) i

- Osnovna škola Gradac, PŠ Drvenik u bućanju (Sunčica Kostanić, Vito Klinac, mentorica Vesna Antunović-Marinović).

Svim sudionicima finala kao i njihovim mentorima uručena su priznanja, a pobjednici će biti nagrađeni izletom koji uključuje posjet prezentacijskom centru Parka prirode Biokovo u Makarskoj uz sponzorstvo TZ Gradac i TZ Drvenik.

Galeriju slika možete pogledati klikom na opširnije

objavio: Perica Šutić   datum: 15. 11. 2019.