PŠ Brist

Dani medijske pismenosti 2020.

I ove godine učenici PŠ Brist obilježavaju Dane medijske pismenosti, ove godine na daljinu, kao i svi ostali. Odradili smo niz aktivnosti: u sklopu Likovne kulture virtualno su se prošetali i istražili Muzej triljskog kraja. Učenici su razgledali eksponate i zabilježili najzanimljivije te su povezali neke od aspekata izložaka s iskustvom iz svakodnevnog života i svoje okoline.

Na satu Glazbene kulture su uz pomoć IKT alata stvarali/improvizirali melodijske i ritamske cjeline u Chrome music labu.

U sklopu nastave Hrvatskog jezika obilježili su Svjetski dan kazališta i Svjetski dan lutkarstva te se virtualno prošetali kroz HNK Split i pogledali lutkarsku predstavu Kazališta lutaka Zadar.

Sat razrednika i Izvannastavne aktivnosti u siječnju smo posvetili medijskoj pismenosti analizom medijskih sadržaja putem koje su djeca naučila razlikovati medijske informacije, istinite od lažnih medijskih sadržaja, važnost pouzdanosti izvora. Djeca su naučila važnost pravilne i sigurne online komunikacije te važnosti zaštite podataka, a u travnju smo kroz Izvannastavne aktivnosti u sklopu e Twining projekta Sigurnim korakom u školu 1 izradili naše avatare. Učenici su stekli nove digitalne kompetencije služeći se alatom za izradu avatara te postavljajući ih na virtualnu razrednu oglasnu ploču. Korištenje digitalnih alata u nastavi ukazuje na brojne mogućnosti razvijanja kreativnosti učenika i utjecanje na razvoj njihove inovativnosti što su učenici PŠ Brist odlično dokazali.

objavio: Perica Šutić   datum: 26. 4. 2020.