Međunarodni dan vatrogasaca obilježava se 4. svibnja

Učenici nižih razreda naše škole stoga su ovog utorka posjetili vozni park drveničkih vatrogasaca. Ispred garaže gdje se nalaze vatrogasna vozila dočekao nas je zamjenik DVD-a Drvenik Marin Kosović, Dejan Kostanić i predsjednik TZ Drvenik Duje Lozina.
Učenici su im uručili  likovne radove s grbom drveničkog DVD-a, čestitku za 40. godišnjicu rada, kao i crteže koje su sami izradili.

Učenici su imali priliku vidjeti i opipati mlaznice, naučiti kako ih brzo spojiti i koristiti, istražiti dijelove auto-cisterne i veliki ventilator. Vatrogasci su im predstavili i izolacijski aparat sa stlačenim zrakom, gliser, hvatalicu zmija i njeno rukovanje te puno novina u radu.

Sreći nije bilo kraja kada su se izmjenjivali u stavljanju kaciga na glavu, tijekom penjanja i ulaska u vatrogasno vozilo, stavljanja rukavica koje izgledaju toliko velike na njihovim sićušnim ručicama, nosilo...

Upoznali su se sa svime onim što su vatrogasci Drvenika dobrovoljno radili i rade za dobrobit pojedinca, mjesta i okolice - od čišćenja prometnica i seoskih puteva, gašenja požara, pomaganja starijima u vremenu korona pandemije, pomoći u svakoj prilici i neprilici i mnogočemu drugom.

Najstresnije bude djelovati u prometnim nesrećama, stoga im želimo da ih ubuduće bude što manje!

Postoji puno lijepih stvari u njihovu poslu, između ostalog to što njeguju susrete s DVD-om iz Slovenije.

Od srca im se zahvaljujemo što nas svojim kombijem prevezu u trenucima potrebe do Općinske knjižnice u Gradcu, OŠ "Gradac" i na ostala mjesta gdje trebamo biti!

Gospodin Marin pozdravio nas je upalivši zvučne sirene koje su učenike posebno obradovale.

Kao kruna rastanka s njima bile su grickalice i napitci osigurani od strane TZ Drvenik.

Do nekog drugog susreta veliko hvala od učenika i učiteljica Vesne i Jasne!

Vesna A. Marinović

objavio: Antonio Porobija   datum: 10. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »